پرونده «آنام» بسته شد

بانی فیلم، گروه تلویزیون: مخاطبانی که سریال «آنام» را از سال گذشته همراهی می کردند و پیگیر داستان شخصیت های اصلی این سریال و به خصوص مارال با بازی گلچهره سجادیه بودند، پنج شنبه شب گذشته شاهد فینال داستان بودند. فینالی که با مرگ مارال قهرمان این داستان به پایان رسید. کبیر هم به نتیجه اعمال بد خود رسیده و توسط برزو به قتل رسید. آرزو فرزندش را به سلامت به دنیا آورد و رمانش به چاپ رسید. نوید اعتیادش را ترک کرد. بهنام از فراق عشق آفرین به ترکیه سفر کرد. آیناز صاحب یک خواهر شد و همه مشکلات کارخانه حل شد.
اما تنها کسی که در این داستان با ناکامی هایش جا ماند، سهند بود. همسر مارال که عاشقانه تا پای مرگ مارال را دوست داشت و برای بدست آوردن دلش یک عمر تلاش کرد. گرچه اسماعیل عفیفه در گفت و گویی در هفته گذشته عنوان کرده بود که این مجموعه در ۶۵ قسمت پیش بینی شده بود، اما در ۶۲ قسمت به پایان رسید. داستانی که بخشی از آن در آذربایجان روایت شد و بخشی در تهران و از این رو برخی بازیگران تئاتر استان آذربایجان فرصتی برایشان مهیا شد تا بتوانند استعدادشان در این حرفه را به تصویر کشیده و تا حدودی به شهرت برسند.
اما پایان بندی سریال های تلویزیونی که همواره یکی از دغدغه های سازنده این نوع آثار است و عمدتا رضایت مخاطبان را در برنمی گیرد، اما جواد افشار کارگردان این مجموعه در «آنام» پایانی منطقی را برایش متصور شد. امید و ریحانه دستمزد یک عمر حمایت و توجه و عشقی را که نثار دختری به نام آرزو کردند، گرفتند و کبیر هم که منفورترین شخصیت این داستان بود، به ضرب گلوله از پای درآمد. آمارها نیز نشانگر این است که مخاطب با پایان بندی سریال ارتباط برقرار کرده است، البته به جز مرگ مارال و ناکامی که در بدست آوردن دخترش آرزو داشت، همه چیز آنطور که پیش بینی می شد به پایان رسید. البته چند قسمت آخر این سریال و غم و اندوهی که در داستان موج می زد، کمی باعث آزار مخاطب می شد. اما به هر حال این سریال هم درست مانند زندگی پر بود از وقایع زشت و زیبا. پر از آدم های منفی و آدم های مهربان.
از این رو می توان گفت «آنام» یکی از سریال های مخاطب پسند این روزهای تلویزیون بود که توانست یک درام خانوادگی را با همه تلخی ها و شیرینی هایش به تصویر بکشد.

نوشته پرونده «آنام» بسته شد اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.