فواید شگفت انگیز روغن نارگیل که چیزی در مورد آن ها نمی دانستید!

هم نارگیل و هم روغن آن طی سال ها به عنوان عناصر دارویی در همه کشورهای دنیا برای افراد با سنین مختلف استفاده شده است. اما هنوز هم، بسیاری از مردم از همه مزایای سلامتی روغن نارگیل بی خبرند.

در این مقاله از راستینه ۷ واقعیت درباره روغن نارگیل وجود دارند که ممکن است برای بسیاری از مردم غافلگیر کننده باشد.

روغن نارگیلچربی اشباع شده موجود در روغن نارگیل در واقع سالم است.

بسیاری از مردم وقتی برچسب محتوای چربی اشباع شده را بر روی روغن نارگیل می بینند، با خود فکر می کنند که این روغن احتمالا چگونه می تواند سالم باشد. چربی های موجود در روغن نارگیل عمدتا شامل اسیدهای چرب زنجیره متوسط هستند که در واقع باعث بهبود سلامتی می شوند و برای قلب مفید هستند. لوریک اسید، اسید چرب اولیه در روغن نارگیل “با افزایش کلسترول خوب یا HDL در خون به بهبود سطح کلسترول کمک می کند. ”

روغن نارگیل باعث می شود موهای سالم داشته باشید.

روغن نارگیل در انواع محصولات مراقبت از مو استفاده می شود. به گفته دکتر گروپ، این امر به این دلیل است که ” روغن نارگیل با وزن مولکولی کم و زنجیره خطی مستقیم، به طور موثر می تواند به ساقه مو نفوذ کند تا با کاهش از دست دادن پروتئین، باعث حفظ مواد مغذی و سلامت موها شود. ”

روغن نارگیل برای پوستاین روغن برای پوست مفید است.

روغن نارگیل مرطوب کننده ای فوق العاده مغذی برای پوست است. خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی آن برای بسیاری از مشکلات پوستی، فوق العاده است و همچنین به درمان زخم ها کمک می کند.

روغن نارگیل با جانداران مضر مبارزه می کند.

قارچ کاندیدا، شپش سر، پشه ها و شن مگس ها همه با روغن نارگیل دفع می شوند. این روغن همچنین در مبارزه با انواع ویروس ها و باکتری ها مفید است. در واقع، ” خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی اسید های چرب زنجیره متوسط / تری گلیسیرید (MCTs) یافت شده در روغن نارگیل از دهه ۱۹۶۰ به محققان شناخته شده است. تحقیق نشان داده است که میکروارگانیسم هایی(میکروب) که غیر فعال شده هستند شامل باکتری، مخمر، قارچ و ویروس های پوشانده شده اند. ”

بستنیروغن نارگیل می تواند به جای شیر در بستنی مورد استفاده قرار گیرد.

روغن نارگیل را می توان به جای چربی شیر استفاده کرد و همچنان باعث بافت نرم و کرمی بستنی های معمول، با عطر و طعم ملایم نارگیل، می شود.

روغن مفیدی برای ماساژ نوزاد است.

این امر ثابت شده است که روغن نارگیل باعث پیشرفت افزایش وزن و رشد نوزادانی می شود که روزانه با این روغن ماساژ داده می شوند.

درمان ضد مسمومیت با روغن نارگیلتاثیر این روغن به عنوان درمانی ضد مسمومیت ثابت شده است.

بیمارستانی در ایران گزارش داد که مردی که با استفاده از آفت کش آلومینیوم فسفات(قرص برنج) سعی در خودکشی داشت، بعد از اینکه ترکیبی از زغال چوب، بی کربنات سدیم، منیزیم سولفات و روغن نارگیل دریافت کرد، زنده ماند.

روشن است که روغن نارگیل بسیاری از مزایای سلامتی را فراهم می کند. اضافه کردن این روغن به رژیم غذایی روزانه نه تنها طعم خوبی به غذاها می دهد، بلکه ممکن است سلامت کلی شما را بهبود ببخشد.

مقاله مرتبط : نه، روغن نارگیل ناسالم نیست!

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15957538

منبع تصاویر

  • stopcoloncancernow
  • doctoroz
  • lcm-genect
  • today

نوشته فواید شگفت انگیز روغن نارگیل که چیزی در مورد آن ها نمی دانستید! اولین بار در سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه پدیدار شد.