«سوفى و دیوانه» پیام آور امید به زندگى است

فیلم تفاوت عمده ای با نسخه جشنواره ای اش ندارد
مهدی کرم پور در آستانه اکران فیلمش، «سوفى و دیوانه» را اثری می داند که پیام آور امید به زندگى و نشان دهنده آن مفر تاریخى همیشگى مخاطبانش است.
مهدی کرم پور به بانی فیلم گفت: فیلم در مقایسه با نسخه به نمایش درآمده در جشنواره فیلم فجر پارسال کمى دخل و تصرف خواهد داشت، اما تغییر عمده ای نخواهد کرد.
او همچنین در پاسخ به اینکه «سوفی و دیوانه» برخاسته از کدام بخش سینماست و چه دغدغه ای را دنبال می کند،توضیح داد: در هر شکلى که سینماى ایران را بررسى کنیم، سینماى ایران داراى مخاطبین خاصى است. حتی پرفروش ترین آثار این سینما هم مخاطب عام چند ده میلیونى ندارد. سوفى و دیوانه هم براى مخاطبانى ساخته شده که سینما را جدى تر دنبال مى کنند و شاید خیلى هم علاقه اى به روند فعلى سینماى ایران ندارند و من مطمینم پتانسیل بالایى در این مخاطب وجود دارد که در حال حاضر در سبد مخاطبان سینماى امروز ایران قرار ندارند.
این سینماگر همچنین در پاسخ به اینکه «سوفی و دیوانه» در شرایطی اکران می شود که کمدی های عامه پسند پرده را قبضه کرده اند و با توجه به اینکه این فیلم مضمونی خاص دارد و برای قشر فکورتر سینما ساخته شده،چه برآوردی از روند اکران آن دارد، گفت: سینماى ایران و از آن مهم تر جامعه ایران در شرایط خاص و دشوارى قرار دارد، اما همیشه غیر قابل پیش بینى عمل کرده
و اگر کمى به مناسبات و هنجارهاى تاریخى جمعیت مان نگاه کنیم، آن ها را متفاوت تر از ریختن در سطل پیش بینى هاى آزمایشگاهى پیدایشان مى کنیم.من مطمئنم لیاقت مردم ایران بیش از چیزى است که در اختیارشان قرار مى گیرد.
او همچنین در پاسخ به اینکه کدام بخش و شاخصه از فیلمش می تواند در اکران به کمک گیشه آن بیاید،گفت: در شرایطى که همه از ناامیدى مفرط و بى آیندگى حرف مى زنند.سوفى و دیوانه پیام آور امید به زندگى و نشان دهنده آن مفر تاریخى همیشگى مخاطبانش است.
پخش داخلی فیلم برعهده موسسه فیلمیران است وامیر جعفری، به آفرید غفاریان، الهه حصارى، سیامک صفری، سعید امیرسلیمانی و محمدرضا شریفی نیا در آن بازی داشته اند.
«سوفی و دیوانه» با فیلمنامه مشترک مهدی سجاده چی و مهدی کرم پور داستانی اجتماعی را روایت می کند.
کرم پور خود تهیه کنندگی این فیلم را برعهده داشته است.
آخرین ساخته کرم پور در سینما به فیلم سینمایی «پل چوبی» برمی گردد. «چه کسی امیر را کشت»، «جایی دیگر» و اپیزود «تهران، سیم آخر» از فیلم سینمایی «طهران تهران» دیگر عناوین سینمایی این کارگردان محسوب می شود.
دیگر عوامل پشت دوربین «سوفی و دیوانه» عبارتند از: مجری طرح: شهرزاد مهدوی، مدیر فیلمبرداری: محمد آلادپوش، تدوین: نازنین مفخم، طراح صحنه و گریم: علی عابدینی، مدیر تولید: شکوفا کریمی، صدابردار: بابک اخوان، طراح صحنه: آرش صادقی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: حامد شریفی نیا، منشی صحنه: ندا آصف، عکاس: احمدرضا شجاعی، نور: بهرام مشایی، مدیر تدارکات: اصغر پسندپور، مجریان گریم: علی شفیعی و فیروزه پرچمی، تصویربردار پشت صحنه: صبا قاسمی.

نوشته «سوفى و دیوانه» پیام آور امید به زندگى است اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.